
Archív kép: obudaihirek.blog.hu
Az óbudai korrupciós üggyel összefüggésben kihallgatták szerdán a gyanúsítottak között Kiss László III. kerületi polgármestert, egy önkormányzati vezetőt, valamint a polgármesteri hivatal egy korábbi alkalmazottját. Ők jelenleg őrizetben vannak, és a letartóztatásuk elrendelését indítványozza az ügyészség - közölte Központi Nyomozó Főügyészség csütörtökön az MTI-vel.
Azt írták, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség a korrupciós bűncselekmények miatt folyamatban lévő nyomozásában újabb öt személyt hallgatott ki gyanúsítottként, akik közül hárman őrizetben vannak.
Emlékeztettek, hogy a főügyészség szerdán összehangolt "eljárási cselekményeket" hajtott végre az ügyben, amelynek keretében számos helyszínen - köztük Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat épületében, valamint több önkormányzati cégnél - végzett kutatást és lefoglalást.
A főügyészség öt embert hallgatott ki gyanúsítottként, köztük a III. kerületi polgármestert - tették hozzá.
Úgy folytatták, hogy a polgármesterrel közölt megalapozott gyanú szerint Kiss László (DK-LMP-Momentum-MSZP-Párbeszéd) a 2019 októberi polgármesterré választását követően megállapodott egy ismerősével, hogy az érdekeltségébe tartozó cégek rendszeresen megbízásokat kapnak az önkormányzattól, amiért cserébe neki és további - az önkormányzatnál dolgozó - hivatalos és nem hivatalos személyeknek pénzt kell visszafizetni.
A vesztegetési pénz eredetének és céljának leplezése érdekében az önkormányzat fiktív, túlárazott szerződéseket kötött több, erre a célra létrehozott gazdasági társasággal - közölték, hozzátéve, hogy a valóságban a színlelt vállalkozási szerződésekben írt szolgáltatást, termékbeszerzést nem a szerződő cégek, hanem más gazdasági társaságok teljesítették a szerződésben vállalt árnál alacsonyabb összegért.
Esetenként a vállalt munkát az önkormányzat alkalmazottai végezték el - írták.
A polgármestert vezető beosztású személy által az előnyért hivatali helyzetével egyébként visszaélve, bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása bűntettével, valamint más bűncselekmények elkövetésével gyanúsítja a főügyészség.
Az ügy további két újabb gyanúsítottja egy III. kerületi önkormányzati képviselő, valamint az egyik érintett gazdasági társaság ügyvezetője - fűzték hozzá.
A büntetőeljárásban korábban gyanúsítottként kihallgatott alpolgármester letartóztatását az ügyészség indítványára a bíróság október 20-ig hosszabbította meg - áll az ügyészségi közleményben.
-
A békét ma kívülről fenyegetik
Nacsa Lőrinc ünnepi beszédében kifejtette, hogy 2010 után a magyarországi nemzetpolitikai fordulat egyértelművé tette, hogy a magyarság megmaradásának kulcsa a nemzet egysége, aminek érdekében a külhoni magyarság visszakaphatta állampolgárságát, valamint a könnyített honosítás is elérhetővé vált.
-
Véleménynyilvánító szavazás Ukrajna EU-tagságáról
A 800 ezres ukrán hadsereg - amelynek létszámát az elnök a béke megkötése után egymilliósra akar emelni - fenntartását, felfegyverzését, további működtetését Európa pénzzel kívánja támogatni - vázolja Hidvéghi Balázs.
-
Ma szellemi szabadságharcot vívunk
A testvériséget is másként értelmezik Brüsszelben, "az új Bécsben", mint Budapesten - hívta fel a figyelmet Soltész Miklós. Szerinte a testvériséget az Európai Unió központjában úgy képzelik el, hogy jó, ha két rokon nemzet "egymást halomra gyilkolja, és városait romba dönti", hiszen akkor mind a fegyverek eladásából, mind az újjáépítésből úgymond "testvériesen" húzhatnak hasznot.
-
A jövő független nemzeteké
Azon a napon a magyar szabadság formát nyert, alakot öltött, megtestesült és eljött közénk; március 15. a magyarok minden nemzedéke számára örökre megjelölt nap és ez így marad, amíg egyetlen magyar is él a földön - rögzítette a kormányfő.
-
A szabadságért meg kell küzdeni
Latorcai Csaba rámutatott, 1848-ban Bécsnek is megvoltak a kegyencei itthon, és "ugyanúgy ma is látunk kegyenceket, akik a haza érdekét néhány, asztalról nekik odalökött morzsáért elárulják".
-
Videóinterjú Jókai Mórral
A szabadságharc befejezése utáni meneküléséről is beszél Jókai Mór. A Gondviselés sokszor állt a világhírű magyar író mellett, hogy életműve kiteljesedhessen.
-
A kormányfő tizenkét pontja
A Soros-ágenseket zárják ki a Bizottságból, a korrupt lobbistákat távolítsák el a Parlamentből.
-
Ők már együtt lesznek Kapu Tiborral az űrben
A most elindított négy űrhajós már Kapu Tiborral együtt lesz a világűrben. A harmadik magyar űrhajóst valószínűleg heteken belül útnak indítják a kozmoszba.
-
1848 öröksége a bennünk élő hazaszeretet
Simicskó István a nemzeti ünnep alkalmából azt írta, hogy az 1848-49-es forradalom és szabadságharc idején egész Magyarország megmozdult, és a túlerővel szemben kitartott a végsőkig.
-
Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
A zászlófelvonást követően 9 óra 30 perckor ünnepélyes huszármenet indult a Magyar Nemzeti Múzeumhoz, amelyhez bárki csatlakozhatott. A menet útvonala: Alkotmány utca, Bajcsy-Zsilinszky út, Károly körút, Astoria, Múzeum körút.
